Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
banner kayit2
banner kayitliste
gsb logo 2019
sivas valilik
 buruciye logo
tsf logo_2015
 
Buruciye Uluslararası Açık Satranç Turnuvası Başladı
vlk20952Sivas Kongresi'nin 100'üncü Yılı Etkinlikleri kapsamında 5 kategoride 10 ülkeden 400 sporcunun katıldığı Buruciye Uluslararası Açık Satranç Turnuvası başladı.
Cumhuriyet Üniversitesi Taha Akgül Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuva; Sivas Valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği, Türkiye Satranç Federasyonu ve Buruciye AŞ'nin destekleriyle düzenleniyop.

Turnuvanın açılışında konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, kültürden sanata, spordan eğitime kadar 7'den 70'e toplumun her kesimiyle 100 yıl önce ecdadın ortaya koyduğu milli mücadele coşkusunu, Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklar, kurumlar ve spnnsorların maddi manevi desteğiyle canlı tutmaya devam ettiklerini söyledi.

Sivas Kongresi'nin 100'üncü yılında Sivas'ta ilk kez uluslararası satranç turnuvası düzenlediklerini kaydeden Vali Ayhan, "İlk defa yapılmasına rağmen, satranç dünyasında büyük ilgi gören turnuvamız, 10 ülkeden toplam 400 katılımcıyla 6 gün boyunca devam edecek. Turnuvaya dünyaca tanınmış birçok sporcunun katılımı da bizi mutlu etmiştir. Katılımcılarımız müsabakalara devam ederken bir yandan da Sivas'ımızın güzelliklerini görerek şehrimizin uluslararası tanıtımına katkı sağlayacaktır." dedi.

Vali Ayhan konuşmasının ardından ilk hamleyi yaparak turnuvayı başlattı.


<`r />

     

 
Turkish Chess Federation © 2016